Team Jayco AlUla prezentuje nowe barwy na 2024 rok

poniedziałek, 1 stycznia 2024

Drużyny i zawodnicy

Współpracujący z Giant zespół World Tour rozpoczyna nowy sezon z nowymi członkami drużyny oraz odświeżonymi barwami i designem dla ich odzieży oraz rowerów Giant.

Już za dwa tygodnie odbywający się w Australii wyścig etapowy Tour Down Under rozpocznie sezon wyścigowy 2024, a tymczasem zespół Jayco AlUla zaprezentował już swoją flotę rowerów Giant oraz odświeżoną odzież teamową. W tym roku do zespołu dołączyło grono nowych talentów i cała ekipa z nie może doczekać się startu w odświeżonych barwach. Australijski sprinter Caleb Ewan, zwycięzca pięciu etapów na Tour de France oraz Giro d’Italia, jest jednym z najważniejszych nowych nabytków zespołu. Ewan znacząco zwiększa możliwości zespołu podczas sprintów, dołączając do holenderskiego sprintera Dylana Groenewegena, który także wygrał pięć etapów na Tour de France oraz tytułów mistrza kraju oraz kilku dużych wyścigów jednodniowych. „W ostatnich latach pracowaliśmy nad naszym rozprowadzaniem w trakcie sprintów i w kolejnych sezonach dodawaliśmy do niego dodatkową moc,” powiedział Brent Copeland, główny menadżer zespołu Jayco AlUla. „Mając Caleba oraz Dylana, dwóch z najlepszych sprinterów na świecie w naszym zespole, niezbędne jest posiadanie także odpowiedniego wsparcia dla nich. Dlatego wierzymy, że dzięki nowym członkom zespołu, oraz temu jak rozwinęli i związali się nasi dotychczasowi zawodnicy w trakcie roku, udało nam się stworzyć najlepszą grupę sprinterską w peletonie World Tour na 2024 rok”.

Obok duetu sprinterów zespół wspierać będzie pozyskany Max Walscheid. Wysoki Niemiec będzie odgrywał kluczową rolę na finiszach głównych wyścigów na przestrzeni całego roku. Poza sprintami, drużyna dalej składać będzie się z silnej grupy górali oraz pretendentów do klasyfikacji generalnej uwzględniającej Simona Yatesa, zwycięzcę klasyfikacji generalnej Vulta a Espana i wielu etapów na każdym z wielkich tourów.  Ponadto w zespole znaleźli się Eddie Dunbar, Chris Harper, Filippo Zana oraz Luke Plapp – 22 latek będący nowym nabytkiem, z dobrze zapowiadającą się karierą. W 2022 roku wygrał tytuł mistrza Australii w wyścigu ze startu wspólnego. W 2023 roku Plapp, pierwszym sezonie zawodowej kariery, odgrywał kluczową rolę w Ineos Grenadiers, gdzie często stanowił wsparcie dla Adama Yatesa. W tym roku zespół Jayco AlUla zakontraktował sześciu nowych kolarzy. Wśród nich jest także Mauro Schmid, 23 latek, który już teraz ma kilka dużych wygranych na swoim koncie, łącznie z etapem na Giro d’Italia.

Zawodnicy zespołu Jayco AlUla ponownie będą wykorzystywali rowery Giant dostosowanych do różnych wyścigów, warunków oraz terenu. Rowery będą wyposażone w napędy Shimano oraz komponenty CADEX - zestawy kół, siodełka oraz opony. Zawodnicy w trakcie roku będą korzystali także z kasków Giant włączając w to Rev Pro oraz Pursuit. Ponadto, zawodnicy oraz obsługa grupy będzie współpracować z product designerami oraz inżynierami Giant w celu dostarczenia nowatorskich i innowacyjnych produktów. Na większości wyścigów zawodnicy korzystać będą z trzech głównych rowerów:

  • Propel Advanced SL: Ta aerodynamiczna maszyna szosowa została zaprojektowana od podstaw dzięki informacjom i wskazówkom udzielonym przez zawodników i na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów pozwoliła na wygranie najważniejszych wyścigów szosowych. Spodziewajcie się, że Ewan oraz Groenewegen, czyli główni sprinterzy zespołu, ale także Australijczyk Michel Matthews, który wygrał na Propel kluczowe etapy Wielkich Tourów, będą widoczni na czele peletonu kiedy rozgorzeje walka o wygraną w sprincie.
  • TCR Advanced SL: „Kompletny rower wyścigowy”, który od dwóch dekad przesuwa granicę technologii w rowerach szosowych. Wygrał setki wyścigów zawodowych i jest najczęściej wybieranym rowerem przez kolarzy etapowych, górali i all-rounderów włączając w to Yatesa. Stworzony dla najlepszej efektywności, zaawansowanej aerodynamiki oraz całkowitej kontroli, jest doskonałym wyborem na trudne etapy górskie, szalone klasyki oraz długie dni treningowe w trudnym terenie.
  • Trinity Advanced Pro: stworzony, by spełnić wymagania mistrzów świata w indywidualnej jeździe na czas. Ten bolid stworzony został przy użyciu analizy CFD oraz testów w tunelu aerodynamicznym by zapewnić niezrównaną wydajność aerodynamiczną w prawdziwych warunkach wyścigowych. Kształty ramy w technologii AeroSystem pomagają zawodnikom takim jak dwukrotnemu mistrzowi Stanów Zjednoczonych w indywidualnej jeździe na czas Lawsonowi Craddockowi wygrywać z czasem tam, gdzie jest to najważniejsze.

Dowiedz się więcej na temat zespołu Jayco AlUla - kliknij tutaj.

Zespół Jayco AlUla na rok 2024:

Lawson Craddock (USA)
Alessandro De Marchi (ITA)
Davide De Pretto (ITA)
Eddie Dunbar (IRL)
Luke Durbridge (AUS)
Felix Engelhardt (GER)
Caleb Ewan (AUS)
Angers Foldager (DEN)
Dylan Groenenwegen (NED)
Welay Hagos Berthe (ETH)
Lucas Hamilton (AUS)
Chris Harper (AUS)
Michael Hepburn (AUS)
Amund Grøndahl Jansen (NOR)
Chris Juul-Jensen (DEN)
Jan Maas (NED)
Michael Matthews (AUS)
Luka Mezgec (SLO)
Kelland O’Brien (AUS)
Jesús David Peña (COL)
Luke Plapp (AUS)
Rudy Porter (AUS)
Elmer Reinders (NED)
Mauro Schmid (SUI)
Callum Scotson (AUS)
Campbell Stewart (NZL)
Max Walscheid (GER)
Campbell Stewart (NZL)
Simon Yates (GBR)
Filipo Zana (ITA)

Udostępnij