Portal Outside: Propel Advanced SL szosowym rowerem roku 2023!

poniedziałek, 16 października 2023

Produkt

Portal Outside oraz redakcja Velo przetestowali najlepsze rowery szosowe roku 2023. Spośród 14 finalistów nowy Propel Advanced SL zdobył tytuł prestiżową nagrodę „Outside Editor’s Choice”.

Gama rowerów Propel, zaprezentowana w zeszłym roku i mająca na swoim koncie wiele prestiżowych zwycięstw w najważniejszych wyścigach szosowych, takich jak Tour de France, obejmuje trzy serie rowerów szosowych w różnych przedziałach cenowych. Każda seria jest zbudowana w oparciu o kompozytową ramę, opracowanej z myślą o wydajności aero i dynamice jazdy, które wyróżniają nowego Propela na tle konkurencji.

Portal "Outside" przeprowadził test flagowego Propela Advanced SL na drogach Kolorado. W porównaniu z innymi rowerami szosowymi Propel szybko stał się faworytem w finale.

„Nawet bez testów w tunelu aerodynamicznym, już po pierwszym naciśnięciu pedałów stało się jasne, że Propel Advanced SL to prawdziwa rakieta” – napisał Josh Patterson. „Łatwo jest osiągnąć duże prędkości, a ich utrzymanie wymaga naprawdę małego wysiłku. Podczas przejażdżek grupowych jechaliśmy daleko przed naszymi kumplami na rowerach szosowych innych niż aero”.

Ważący zaledwie 6,89 kg i charakteryzujący się większą sztywnością w porównaniu z poprzednią generacją, nowy Propel Advanced SL zapewniał imponujące przyspieszenie oraz wydajność.

Poza osiągami aerodynamicznymi testerzy byli pod wielkim wrażeniem tego, jak rower zachowuje się na szosie: „Być może dla rowerzystów ważniejsze jest to, jak Propel zachowuje się podczas szybkiej jazdy - jeździ się nim wspaniale. Jest lekki i sztywny. Propel to wspaniały partner podczas długich podjazdów i gdy poczujesz inspirację do szybkich ataków. Każde naciśnięcie na pedały nagradzane jest błyskawicznym przyspieszeniem".

Podsumowując, redaktorzy portalu Outside napisali: „Jeśli chcesz jechać szybko, nie rezygnując przy tym z innych aspektów, takich jak komfort i łatwość prowadzenia, to Propel jest rowerem dla Ciebie”.

Poznaj pełne uzasadnienie wyboru na stronie Outside lub przeczytaj recenzję na stronie Velo

Więcej informacji na temat nowej gamy modeli Propel znajdziesz tutaj.

Udostępnij