CLASH Daytona Triathlon: Kristian Blummenfelt ponownie zwycięski!

poniedziałek, 6 grudnia 2021

Drużyny i zawodnicy

Sponsorowany przez Gianta triathlonista Kristian Blummenfelt zakończył swój historyczny sezon kolejnym wielkim zwycięstwem, tym razem podczas imprezy CLASH Daytona, zorganizowanej na słynnym torze wyścigowym Daytona Speedway na Florydzie.

Mistrz olimpijski Kristian Blummenfelt podczas 21,1-milowego biegu pokonał Magnusa Ditleva z Danii, i tym samym dołożył kolejne zwycięstwo do sezonu, który wielu nazywa najbardziej udanym sezonem triathlonowym w historii. Oprócz złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w lipcu, Blummenfelt wygrał również Mistrzostwa Świata, a dwa tygodnie temu ustanowił nowy rekord świata na dystansie Ironman.
 
Zwycięstwo Blummenfelta na kultowym obiekcie sportów motorowych przyniosło mu nagrodę w wysokości 15 000 dolarów. Wygrał on zaledwie 13 dni po tym, jak zaszokował świat triathlonu, ustanawiając nowy rekord świata w Ironman Cozumel w swojej pierwszej próbie na pełnym dystansie Ironmana.
 
Zawody CLASH Daytona, znane wcześniej jako Challenge Daytona, gościły ponad 2500 zawodników z całego świata podczas trzydniowego festiwalu na Florydzie. Zawody obejmowały pływanie na dystansie 1,9 mili, jazdę na rowerze (90 mil) oraz bieg na 21,1 mili.
 
Amerykanin Ben Kanute wyszedł z wody jako pierwszy, ale Blummenfelt był blisko za nim w dużej grupie pościgowej, z około 20 sekundami straty. Blummenfelt przejechał 90 mil na swoim rowerze Trinity Advanced Pro. Jadąc w kasku Giant Rivet TT i z systemem kół CADEX, 27-letni Norweg utrzymywał się blisko czołówki do drugiej zmiany i rozpoczął bieg około 2 minuty za Ditlevem.
 
"Widziałem to zarówno w zeszłym roku, jak i teraz w Miami, że on [Ditlev] najpierw jechał naprawdę mocno, ale potem słabł w ostatniej połowie biegu" - powiedział Blummenfelt portalowi tri247.com po swoim zwycięstwie. "Miałem to na uwadze. Nie chciałem ryzykować i się wyłamywać. Starałem się kontrolować sytuację na rowerze, mając na uwadze bieg."
 
Taka strategia opłaciła się. Po rozpoczęciu biegu Blummenfelt zaczął zmniejszać przewagę Ditleva. W połowie dystansu różnica wynosiła 57 sekund. Blummenfelt przebiegł cztery okrążenia toru, a pod koniec trzeciego okrążenia złapał kontakt.

Blummenfelt nie odpuścił i zostawiając Duńczyka w tyle wygrał z czasem 3:08:31. Ditlev utrzymał się na drugim miejscu, 1:37 za nim. Rudy Von Berg zajął ostatnie miejsce na podium, ze stratą 2:58 do Blummenfelta.

Udostępnij